Integrated Device Technology (IDT) IDT71T75802S133PFI
IDT71T75802S133PFI picture photo
Mfg. Part Number
IDT71T75802S133PFI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71T75802S133PFI.pdf
Availability of IDT71T75802S133PFI
QUANTITY
IDT71T75802S133PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71T75802S133PFI
Internal Part NumberEIS-IDT71T75802S133PFI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size18M (1M x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71T75802S133PFI
Related LinksIDT71T758, IDT71T75802S133PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71T75802S133PFI Details Description
Related parts for IDT71T75802S133PFI
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP datasheet.pdf
IC LINE DVR DIFF 300MHZ 10HMSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HDM SMPO062F090FT datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf