Citizen Finedevice CSA309-7.680MABJ
CSA309-7.680MABJ picture photo
Mfg. Part Number
CSA309-7.680MABJ
Brief Description
Crystal 7.6800MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CSA309-7.680MABJ.pdf
Availability of CSA309-7.680MABJ
QUANTITY
CSA309-7.680MABJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA309-7.680MABJ
Internal Part NumberEIS-CSA309-7.680MABJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeMHz Crystal
Frequency7.68MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSA309-7.680MABJ
Related LinksCSA309-7, CSA309-7.680MABJ Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSA309-7.680MABJ Details Description
Related parts for CSA309-7.680MABJ
RES SMD 68.1 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 23SIP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 3.15"W datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W TMINIP2 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FUSE 125V HAZ LOC UL913 .500A datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf