Murata Electronics North America CSACW40MX01-T 40MHZ
CSACW40MX01-T 40MHZ picture photo
Mfg. Part Number
CSACW40MX01-T 40MHZ
Datasheet Download
CSACW40MX01-T 40MHZ.pdf
Availability of CSACW40MX01-T 40MHZ
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSACW40MX01-T 40MHZ, we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSACW40MX01-T 40MHZ can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSACW40MX01-T 40MHZ, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSACW40MX01-T 40MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACW40MX01-T 40MHZ
Internal Part NumberEIS-CSACW40MX01-T 40MHZ
Delivery TimeIn stock, ship CSACW40MX01-T 40MHZ today.
SeriesCSACW40MX01
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACW40MX01-T 40MHZ
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSACW40MX, CSACW40MX01-T 40MHZ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSACW40MX01-T 40MHZ Details Description
Related parts for CSACW40MX01-T 40MHZ
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO3P datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
GLOVES ONE SIZE 1PAIR datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 27MM datasheet.pdf