Vishay/Dale CSC08A03680RGPA
CSC08A03680RGPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A03680RGPA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A03680RGPA.pdf
Availability of CSC08A03680RGPA
QUANTITY
CSC08A03680RGPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A03680RGPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A03680RGPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A03680RGPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A03680RGPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A03680RGPA Details Description
Related parts for CSC08A03680RGPA
ADM34T/AE34M/ADM34T datasheet.pdf
IC INVERTER UHS DUAL 6-MICROPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.2K 3% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf