Vishay/Dale CSC10A012K70GPA
CSC10A012K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC10A012K70GPA
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 2.7K OHM 10SIP
Datasheet Download
CSC10A012K70GPA.pdf
Availability of CSC10A012K70GPA
QUANTITY
CSC10A012K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC10A012K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC10A012K70GPA
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC10A012K70GPA
Related LinksCSC10A0, CSC10A012K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC10A012K70GPA Details Description
Related parts for CSC10A012K70GPA
BOX RS232 EMPTY 9-9PIN METALIZED datasheet.pdf
BINDING POST 4MM 10PC BLK datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 75MA 22 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 332KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.7A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 2.57K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf