Vishay/Dale CSC10A014K70GPA
CSC10A014K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC10A014K70GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP
Datasheet Download
CSC10A014K70GPA.pdf
Availability of CSC10A014K70GPA
QUANTITY
CSC10A014K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC10A014K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC10A014K70GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC10A014K70GPA
Related LinksCSC10A0, CSC10A014K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC10A014K70GPA Details Description
Related parts for CSC10A014K70GPA
IC VIDEO SWITCH 2-IN/1-OUT 16DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IC CTLR TOUCH SENSE 20SSOP datasheet.pdf
CONN ADAPT TNC JACK-RP TNC PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 15 SKT 72 " RBW JACKP datasheet.pdf