Vishay/Dale CSC10A015K60GPA
CSC10A015K60GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC10A015K60GPA
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 5.6K OHM 10SIP
Datasheet Download
CSC10A015K60GPA.pdf
Availability of CSC10A015K60GPA
QUANTITY
CSC10A015K60GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC10A015K60GPA
Internal Part NumberEIS-CSC10A015K60GPA
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC10A015K60GPA
Related LinksCSC10A0, CSC10A015K60GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC10A015K60GPA Details Description
Related parts for CSC10A015K60GPA
IC ADC 8BIT LP 20-SSOP datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
VARISTOR 462V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CABLE DUCT HINGED SNAP-ON 6' datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A WDFN datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
ALUM CAP 1500UF 200V 20% SNAP datasheet.pdf