Cardinal Components CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18
CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18.pdf
Availability of CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18
QUANTITY
CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18
Related LinksCSM1Z-A5B2C3, CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A5B2C3-40-24.576D18
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 105MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 30V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
CABLE ASSY datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
"MICRO 51C P 48"" WHT JACKS NI" datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 400VDC AXIA datasheet.pdf
TV 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
300 MHz to 1000 MHz Quadrature Modulator IC datasheet.pdf