Cardinal Components CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18.pdf
Availability of CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
QUANTITY
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
Related LinksCSM1Z-A5B2C5, CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 datasheet.pdf
IC ECONOSCILL 3.3V SS 8-USOP datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 136-144MHZ MX datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 27MM datasheet.pdf
RES SMD 54.34OHM 0.05% 1/2W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf