Cardinal Components CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18.pdf
Availability of CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
QUANTITY
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
Related LinksCSM1Z-A5B2C5, CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A5B2C5-40-18.432D18
CONN PLUG CMC 16POS STD SER 4 datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" .50MM 6 POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 90POS 1MM SLD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 20"W datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 5V SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 3W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf