Stackpole Electronics Inc. CSR2010FT33L0
CSR2010FT33L0 picture photo
Mfg. Part Number
CSR2010FT33L0
Brief Description
RES SMD 0.033 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CSR2010FT33L0.pdf
Availability of CSR2010FT33L0
QUANTITY
CSR2010FT33L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSR2010FT33L0
Internal Part NumberEIS-CSR2010FT33L0
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.033
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSR2010FT33L0
Related LinksCSR201, CSR2010FT33L0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSR2010FT33L0 Details Description
Related parts for CSR2010FT33L0
SSR 1A 250VAC 7/14VDC ZERO-CROSS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 85.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TWT STR SNB PSA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CRYSTAL 14.745600 MHZ datasheet.pdf
FLAT IND,YELLOW,12VAC/DC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 100V 15A TO262 datasheet.pdf