Riedon CSR2512C0R015F
CSR2512C0R015F picture photo
Mfg. Part Number
CSR2512C0R015F
Brief Description
RES SMD 0.015 OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
CSR2512C0R015F.pdf
Availability of CSR2512C0R015F
QUANTITY
CSR2512C0R015F Order Process
Ship out your order
Specifications of CSR2512C0R015F
Internal Part NumberEIS-CSR2512C0R015F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.015
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Element
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 170°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSR2512C0R015F
Related LinksCSR2512, CSR2512C0R015F Datasheet, Riedon Distributor
CSR2512C0R015F Details Description
Related parts for CSR2512C0R015F
IC MCU 16BIT ROMLESS 100QFP datasheet.pdf
DC-DC CONVTR 12V 20W 1.67A datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 1.5V 70A 105W datasheet.pdf
POSITIONER STATIC 12 GAGE datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf