Stackpole Electronics Inc. CSRN2010FT39L0
CSRN2010FT39L0 picture photo
Mfg. Part Number
CSRN2010FT39L0
Brief Description
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CSRN2010FT39L0.pdf
Availability of CSRN2010FT39L0
QUANTITY
CSRN2010FT39L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSRN2010FT39L0
Internal Part NumberEIS-CSRN2010FT39L0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.039
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSRN2010FT39L0
Related LinksCSRN201, CSRN2010FT39L0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSRN2010FT39L0 Details Description
Related parts for CSRN2010FT39L0
CONN HEADER PIN 140POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SMD datasheet.pdf
COVER ASSMBLY FOR DIN CONN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON RED 50/PK datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 9VOUT 1W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf