Stackpole Electronics Inc. CSRN2512FK33L0
CSRN2512FK33L0 picture photo
Mfg. Part Number
CSRN2512FK33L0
Brief Description
RES SMD 0.033 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CSRN2512FK33L0.pdf
Availability of CSRN2512FK33L0
QUANTITY
CSRN2512FK33L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSRN2512FK33L0
Internal Part NumberEIS-CSRN2512FK33L0
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.033
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSRN2512FK33L0
Related LinksCSRN251, CSRN2512FK33L0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSRN2512FK33L0 Details Description
Related parts for CSRN2512FK33L0
FUSE AUTO 400A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 440UF 10V 20% SMD datasheet.pdf
RES 9.31 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
9POS F R/A .590 TY1 PI datasheet.pdf