Stackpole Electronics Inc. CSRN2512FT10L0
CSRN2512FT10L0 picture photo
Mfg. Part Number
CSRN2512FT10L0
Brief Description
RES SMD 0.01 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CSRN2512FT10L0.pdf
Availability of CSRN2512FT10L0
QUANTITY
CSRN2512FT10L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSRN2512FT10L0
Internal Part NumberEIS-CSRN2512FT10L0
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.01
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSRN2512FT10L0
Related LinksCSRN251, CSRN2512FT10L0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSRN2512FT10L0 Details Description
Related parts for CSRN2512FT10L0
CAP MICA 20PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8TDFN datasheet.pdf
FIBER CBL ASSY ZINC IP67 15M datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf