Stackpole Electronics Inc. CSRN2512FT47L0
CSRN2512FT47L0 picture photo
Mfg. Part Number
CSRN2512FT47L0
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CSRN2512FT47L0.pdf
Availability of CSRN2512FT47L0
QUANTITY
CSRN2512FT47L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSRN2512FT47L0
Internal Part NumberEIS-CSRN2512FT47L0
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSRN2512FT47L0
Related LinksCSRN251, CSRN2512FT47L0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSRN2512FT47L0 Details Description
Related parts for CSRN2512FT47L0
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC 12BIT 200KHZ SMPL ADC 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 24POS SMD datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 80A SIZE1 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 750W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 24POS 0.50MM SMD datasheet.pdf