Luminus Devices Inc. CST-90-W30M-C13-GJ700
CST-90-W30M-C13-GJ700 picture photo
Mfg. Part Number
CST-90-W30M-C13-GJ700
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
CST-90-W30M-C13-GJ700.pdf
Availability of CST-90-W30M-C13-GJ700
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CST-90-W30M-C13-GJ700 Order Process
Ship out your order
Specifications of CST-90-W30M-C13-GJ700
Internal Part NumberEIS-CST-90-W30M-C13-GJ700
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCST-90
Packaging-
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test3.15A
Temperature - Test40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max13.5A
CRI (Color Rendering Index)83 (Typ)
Viewing Angle95°
FeaturesWith Connector
Size / Dimension28.00mm L x 42.00mm W
Height5.61mm
Light Emitting Surface (LES)3.00mm L x 3.00mm W
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CST-90-W30M-C13-GJ700
Related LinksCST-90-W30, CST-90-W30M-C13-GJ700 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CST-90-W30M-C13-GJ700 Details Description
Related parts for CST-90-W30M-C13-GJ700
IDC CABLE - CSR60G/AE60M/X datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 40MHZ 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 0.83A SOT-223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.75 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC CODEC PCM 48-VQFP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
PLUG INLINE 14PIN CRIMP datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 56K OHM 18DRT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
M5 4 POS FEMALE STRT-BLNT 1MTR datasheet.pdf