Murata Electronics North America CSTCE16.0MX-TC20
CSTCE16.0MX-TC20 picture photo
Mfg. Part Number
CSTCE16.0MX-TC20
Datasheet Download
CSTCE16.0MX-TC20.pdf
Availability of CSTCE16.0MX-TC20
QUANTITY
CSTCE16.0MX-TC20 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCE16.0MX-TC20
Internal Part NumberEIS-CSTCE16.0MX-TC20
Delivery TimeIn stock, ship CSTCE16.0MX-TC20 today.
SeriesCSTCE16.0
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCE16.0MX-TC20
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCE16., CSTCE16.0MX-TC20 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCE16.0MX-TC20 Details Description
Related parts for CSTCE16.0MX-TC20
RES 9.1K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 299POS GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
QG PATCHBAY 1RU EHLC datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS F R/A .318 C/W datasheet.pdf