Murata Electronics North America CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS picture photo
Mfg. Part Number
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS.pdf
Availability of CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS, we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Internal Part NumberEIS-CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS today.
SeriesCSTCS12.0MT-TC
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3P 4.7 1.3
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCS12.0MT-, CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS Details Description
Related parts for CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
ROUND STANDOFF M5 NYLON datasheet.pdf
IC PCMCIA CARD SW MATRIX 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
STEEL RING KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf