Murata Electronics North America CSTCW4010MXW41002-T
CSTCW4010MXW41002-T picture photo
Mfg. Part Number
CSTCW4010MXW41002-T
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCW4010MXW41002-T.pdf
Availability of CSTCW4010MXW41002-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSTCW4010MXW41002-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCW4010MXW41002-T
Internal Part NumberEIS-CSTCW4010MXW41002-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCW4010MXW41002-T today.
SeriesCSTCW4010MX
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCW4010MXW41002-T
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCW4010, CSTCW4010MXW41002-T Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCW4010MXW41002-T Details Description
Related parts for CSTCW4010MXW41002-T
POT 100K OHM 2W CARBON LOG datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 13POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 3POS PCB TIN datasheet.pdf
OSC XO 28.322MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 40MA 28 OHM SMD datasheet.pdf