3M CT15NT50S-L
CT15NT50S-L picture photo
Mfg. Part Number
CT15NT50S-L
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
15" NATURAL 50LB MNT CBL TIE
Datasheet Download
CT15NT50S-L.pdf
Availability of CT15NT50S-L
QUANTITY
CT15NT50S-L Order Process
Ship out your order
Specifications of CT15NT50S-L
Internal Part NumberEIS-CT15NT50S-L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCable Ties
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
Series-
Packaging50 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter4.00" (101.60mm)
Length1.26' (384.00mm)
Width0.180" (4.57mm)
Mounting TypeScrew Mount, Mounting Hole
Tensile Strength50 lbs (22.7 kg)
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT15NT50S-L
Related LinksCT15N, CT15NT50S-L Datasheet, 3M Distributor
CT15NT50S-L Details Description
Related parts for CT15NT50S-L
AC/DC CONVERTER 12V 1600W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 562 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 239MA 1.2 OHM datasheet.pdf