TE Connectivity AMP Connectors CTA-0050-01
CTA-0050-01 picture photo
Mfg. Part Number
CTA-0050-01
Manufacturer
Product Category
Solder Sleeve
Brief Description
TERMINATION DEVICES
Datasheet Download
CTA-0050-01.pdf
Availability of CTA-0050-01
QUANTITY
CTA-0050-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CTA-0050-01
Internal Part NumberEIS-CTA-0050-01
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Cables, Wires - Management
FamilySolder Sleeve
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTA-0050-01
Related LinksCTA-0, CTA-0050-01 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CTA-0050-01 Details Description
Related parts for CTA-0050-01
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1GHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 256X9 SYNC 15NS 32-PLCC datasheet.pdf
IC FPGA 904 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 29MA 65 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf