Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-15-18PD-LC
CTV06RW-15-18PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-15-18PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-15-18PD-LC.pdf
Availability of CTV06RW-15-18PD-LC
QUANTITY
CTV06RW-15-18PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-15-18PD-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-15-18PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-15-18PD-LC
Related LinksCTV06RW-1, CTV06RW-15-18PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-15-18PD-LC Details Description
Related parts for CTV06RW-15-18PD-LC
LED SLIDE SHORT T2 24V GREEN datasheet.pdf
KIT CONNECTOR MATING NTQ160 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 34-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
MOTOR STEPPER 25MM 24VDC 15DEG datasheet.pdf
KEYPAD 16BTN 4X4 COMMON BUS datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
AB 9C 9#16 SKT PLUG datasheet.pdf
12-Bit, 20 MSPS/40 MSPS/65 MSPS 3 V Low Power A/D Converter IC datasheet.pdf