Amphenol Aerospace Operations CTV07RQF-19-18P
CTV07RQF-19-18P picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RQF-19-18P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8(QUAD) PIN RE
Datasheet Download
CTV07RQF-19-18P.pdf
Availability of CTV07RQF-19-18P
QUANTITY
CTV07RQF-19-18P Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RQF-19-18P
Internal Part NumberEIS-CTV07RQF-19-18P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RQF-19-18P
Related LinksCTV07RQ, CTV07RQF-19-18P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RQF-19-18P Details Description
Related parts for CTV07RQF-19-18P
CONN CIRCULAR DIN 6 PIN MALE datasheet.pdf
IC CLOCK DIST CHIP 1:18 32-LQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf