Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-15-19HN
CTV07RW-15-19HN picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-15-19HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 19C 19#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTV07RW-15-19HN.pdf
Availability of CTV07RW-15-19HN
QUANTITY
CTV07RW-15-19HN Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-15-19HN
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-15-19HN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-15-19HN
Related LinksCTV07RW, CTV07RW-15-19HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-15-19HN Details Description
Related parts for CTV07RW-15-19HN
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN JACK R/A .050" PIN SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf
FLEXIBLE LIGHT PIPE datasheet.pdf
FA HD-I SMPR080F110OV BENCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.25W DO214AC datasheet.pdf