Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-21-39PC-LC
CTV07RW-21-39PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-21-39PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 37#20 2#16 PIN J/N REC
Datasheet Download
CTV07RW-21-39PC-LC.pdf
Availability of CTV07RW-21-39PC-LC
QUANTITY
CTV07RW-21-39PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-21-39PC-LC
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-21-39PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-21-39PC-LC
Related LinksCTV07RW-2, CTV07RW-21-39PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-21-39PC-LC Details Description
Related parts for CTV07RW-21-39PC-LC
RES SMD 1.27KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 500MA 340 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 19000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf