Amphenol Aerospace Operations CTVP00RF-15-55PA-P3
CTVP00RF-15-55PA-P3 picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RF-15-55PA-P3
Brief Description
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RF-15-55PA-P3.pdf
Availability of CTVP00RF-15-55PA-P3
QUANTITY
CTVP00RF-15-55PA-P3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RF-15-55PA-P3
Internal Part NumberEIS-CTVP00RF-15-55PA-P3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RF-15-55PA-P3
Related LinksCTVP00RF-, CTVP00RF-15-55PA-P3 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RF-15-55PA-P3 Details Description
Related parts for CTVP00RF-15-55PA-P3
RES 8.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SPST-NO (DB) 16A 125V datasheet.pdf
LAMP INCAN 5V T-1 BI-PIN KB/YB datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Header 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MQC-APPLICATOR/HD datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf