Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-15-19HB
CTVP00RW-15-19HB picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-15-19HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 19C 19#20 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-15-19HB.pdf
Availability of CTVP00RW-15-19HB
QUANTITY
CTVP00RW-15-19HB Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-15-19HB
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-15-19HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-15-19HB
Related LinksCTVP00RW, CTVP00RW-15-19HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-15-19HB Details Description
Related parts for CTVP00RW-15-19HB
THERMISTOR 3.3K OHM NTC 0603 SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .5MM SMD W/FIT datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .037-.043" .170" datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
JFET N-CH 20V 0.15W TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 0.4A SYNC 6SON datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf