Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-25-29PA-LC
CTVP00RW-25-29PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-25-29PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 29C 29#16 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-25-29PA-LC.pdf
Availability of CTVP00RW-25-29PA-LC
QUANTITY
CTVP00RW-25-29PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-25-29PA-LC
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-25-29PA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-25-29PA-LC
Related LinksCTVP00RW-, CTVP00RW-25-29PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-25-29PA-LC Details Description
Related parts for CTVP00RW-25-29PA-LC
RES SMD 28.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 64TQFP datasheet.pdf
IC TIMER CTRL IGBT/MOSFET 16DIP datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 56-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 167UH 2.5A 140 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IC 8051 MCU 1.5K-EEPROM 10-MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A 8DFN datasheet.pdf
CABLE NT TO PLC 9-PIN TO DDK 5M datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
DIODE 40A BRAZ SQR DO5 datasheet.pdf