Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-5AA
CTVPS00RF-15-5AA picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-5AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 5C 5#16 PIN RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-5AA.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-5AA
QUANTITY
CTVPS00RF-15-5AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-5AA
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-5AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-5AA
Related LinksCTVPS00R, CTVPS00RF-15-5AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-5AA Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-5AA
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 16V 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 12MHZ 28TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SC75 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 0804 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf