Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-97PE-LC
CTVPS00RF-15-97PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-97PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 12C 8#20 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-97PE-LC.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-97PE-LC
QUANTITY
CTVPS00RF-15-97PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-97PE-LC
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-97PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-97PE-LC
Related LinksCTVPS00RF-, CTVPS00RF-15-97PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-97PE-LC Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-97PE-LC
IC FLASH 1MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 20% BEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
MICRO 31POS SKT 12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
THERMOMETER IR -22 TO 1202F datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TNC JACK RP-AMC PLUG 1.37MM 75MM datasheet.pdf