Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-25-61JA
CTVS06RF-25-61JA picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-25-61JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 61C 61#20 SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-25-61JA.pdf
Availability of CTVS06RF-25-61JA
QUANTITY
CTVS06RF-25-61JA Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-25-61JA
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-25-61JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-25-61JA
Related LinksCTVS06RF, CTVS06RF-25-61JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-25-61JA Details Description
Related parts for CTVS06RF-25-61JA
TRIMMER 100K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS .084 datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
FUSE 550A 690V 1KN/80 AR UC datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS CRIMP SNAP datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP PMI LARGE TORPEDO WHITE datasheet.pdf
VIP-VARIOFACE FRONT ADAPTER datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.6A 59 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 107K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf