Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-15-19PC
CTVS07RF-15-19PC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-15-19PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 19C 19#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-15-19PC.pdf
Availability of CTVS07RF-15-19PC
QUANTITY
CTVS07RF-15-19PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-15-19PC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-15-19PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-15-19PC
Related LinksCTVS07RF, CTVS07RF-15-19PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-15-19PC Details Description
Related parts for CTVS07RF-15-19PC
RES SMD 1.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.08V LOW SOT-23B datasheet.pdf
IC 8BIT 1/3US DAC S/O 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 29POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 562 I/O 1020BGA datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf