Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-15-97PC-LC
CTVS07RF-15-97PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-15-97PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-15-97PC-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-15-97PC-LC
QUANTITY
CTVS07RF-15-97PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-15-97PC-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-15-97PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-15-97PC-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-15-97PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-15-97PC-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-15-97PC-LC
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
WIREMOUNT SOCKET PREASSEMBL 30CO datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 560MA 375 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 100 OHM 20DRT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf
POST,SPACER,PRECISION datasheet.pdf
12-Bit, 20 MSPS/40 MSPS/65 MSPS/80 MSPS, 1.8 V Dual Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf