Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-21-16SC
CTVS07RF-21-16SC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-21-16SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 16C 16#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-21-16SC.pdf
Availability of CTVS07RF-21-16SC
QUANTITY
CTVS07RF-21-16SC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-21-16SC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-21-16SC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-21-16SC
Related LinksCTVS07RF, CTVS07RF-21-16SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-21-16SC Details Description
Related parts for CTVS07RF-21-16SC
RES SMD 160 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 6POS DL SR 30AU datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR(12BIT) 10MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.8V 0.3A 8WDFN datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 55MA 60 OHM SMD datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FEEDING FINGER datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 120K OHM 14SOIC datasheet.pdf