Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-23-35PA-LC
CTVS07RF-23-35PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-23-35PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 100C 100#22D PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-23-35PA-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-23-35PA-LC
QUANTITY
CTVS07RF-23-35PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-23-35PA-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-23-35PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-23-35PA-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-23-35PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-23-35PA-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-23-35PA-LC
CAP TANT 4.7UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
CONN RCPT LOPRO DL 48POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 1210 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 23POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 15MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES 6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf