Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-25-24JD-LC
CTVS07RF-25-24JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-25-24JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 24C 12#16 12#12 SKT J/N RE
Datasheet Download
CTVS07RF-25-24JD-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-25-24JD-LC
QUANTITY
CTVS07RF-25-24JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-25-24JD-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-25-24JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-25-24JD-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-25-24JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-25-24JD-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-25-24JD-LC
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT PCB B datasheet.pdf