Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-9-35SE
CTVS07RF-9-35SE picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-9-35SE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 6C 6#22D SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-9-35SE.pdf
Availability of CTVS07RF-9-35SE
QUANTITY
CTVS07RF-9-35SE Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-9-35SE
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-9-35SE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-9-35SE
Related LinksCTVS07R, CTVS07RF-9-35SE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-9-35SE Details Description
Related parts for CTVS07RF-9-35SE
LINKING CABLE 2WAY F-F 200MM datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 16-30V 2.8A datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 2.82A 35 MOHM TH datasheet.pdf