Eaton (formerly Cooper Bussmann) CTX32CT-220-R
CTX32CT-220-R picture photo
Mfg. Part Number
CTX32CT-220-R
Brief Description
FIXED IND 22UH 210MA 1.15 OHM
Datasheet Download
CTX32CT-220-R.pdf
Availability of CTX32CT-220-R
QUANTITY
CTX32CT-220-R Order Process
Ship out your order
Specifications of CTX32CT-220-R
Internal Part NumberEIS-CTX32CT-220-R
Standard Package2,000
Material - CoreCeramic
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating210mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.15 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTX32CT-220-R
Related LinksCTX32C, CTX32CT-220-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CTX32CT-220-R Details Description
Related parts for CTX32CT-220-R
TVS DIODE 45VWM 72.7VC AXIAL datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 20pF 200 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 10POS W/SCKT datasheet.pdf
IC DAC 13BIT VOLT OUT SER 8-UMAX datasheet.pdf
EDSTRG44PLCC36 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 75A datasheet.pdf