Crystek Corporation CVCO55CC-3200-3200
CVCO55CC-3200-3200 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-3200-3200
Brief Description
OSC CRO 3200-3200 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-3200-3200.pdf
Availability of CVCO55CC-3200-3200
QUANTITY
CVCO55CC-3200-3200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-3200-3200
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-3200-3200
PackagingCut Strip
Frequency Range-
Frequency - Center3200MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-12
Icc Max30mA (Typ)
Kvco (MHz/V)0.3
Power (dBm)5 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-112
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply8V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-3200-3200
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-3200-3200 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-3200-3200 Details Description
Related parts for CVCO55CC-3200-3200
LCD MODULE 40X2 STD W/BACKLIGHT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SWITCH OVER 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 200MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSHRINK REFILL PK 3/4"-6" BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
S/W POLY REACTIVE ADHESIVE EXT datasheet.pdf
TJ F/B 20E59 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf