Crystek Corporation CVXO-016TX-50-12.352
CVXO-016TX-50-12.352 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-016TX-50-12.352
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 12.352MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-016TX-50-12.352.pdf
Availability of CVXO-016TX-50-12.352
QUANTITY
CVXO-016TX-50-12.352 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-016TX-50-12.352
Internal Part NumberEIS-CVXO-016TX-50-12.352
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCVXO-016T Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCVXO-016T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-016TX-50-12.352
Related LinksCVXO-016TX, CVXO-016TX-50-12.352 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-016TX-50-12.352 Details Description
Related parts for CVXO-016TX-50-12.352
CABLE CAT5 SFTP PATCH YELLOW 5M datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.84A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SMART POWER MOD 2A SPM22-AD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.01% 0.6W 2512 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf