Crystek Corporation CVXO-018TX-50-19.44
CVXO-018TX-50-19.44 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-19.44
Brief Description
OSC VCXO 19.44MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-19.44.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-19.44
QUANTITY
CVXO-018TX-50-19.44 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-19.44
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-19.44
TypeVCXO
Frequency19.44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-19.44
Related LinksCVXO-018T, CVXO-018TX-50-19.44 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-19.44 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-19.44
FIXED IND 23NH 400MA 214 MOHM datasheet.pdf