Crystek Corporation CVXO-018TX-50-24.576
CVXO-018TX-50-24.576 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-24.576
Brief Description
OSC VCXO 24.576MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-24.576.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-24.576
QUANTITY
CVXO-018TX-50-24.576 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-24.576
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-24.576
TypeVCXO
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-24.576
Related LinksCVXO-018TX, CVXO-018TX-50-24.576 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-24.576 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-24.576
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.5MM datasheet.pdf
IC LINE DRVR ADSL/ADSL2 16LFCSP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 70POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC CPLD 36MC 5NS 44VQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf