Vishay/Dale CW005270R0JE73HE
CW005270R0JE73HE picture photo
Mfg. Part Number
CW005270R0JE73HE
Brief Description
RES 270 OHM 6.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW005270R0JE73HE.pdf
Availability of CW005270R0JE73HE
QUANTITY
CW005270R0JE73HE Order Process
Ship out your order
Specifications of CW005270R0JE73HE
Internal Part NumberEIS-CW005270R0JE73HE
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)6.5W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW005270R0JE73HE
Related LinksCW005270, CW005270R0JE73HE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW005270R0JE73HE Details Description
Related parts for CW005270R0JE73HE
MOSFET P-CH 250V 0.205A SOT-89 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 45MHZ 8SO datasheet.pdf
IC LOW SIDE SWITCH 4CHAN PDSO-20 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 5.12"LX3.43"W datasheet.pdf