Murata Electronics North America GRM0225C1E7R8CDAEL
GRM0225C1E7R8CDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E7R8CDAEL
Brief Description
CAP CER 7.8PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E7R8CDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E7R8CDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E7R8CDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E7R8CDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E7R8CDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance7.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E7R8CDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E7R8CDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E7R8CDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E7R8CDAEL
FIXED IND 2.2MH 160MA 6.98 OHM datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TI900 POWER MOD 0.12MM W/ADH datasheet.pdf
RES 90K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C/2R SHROUD SCREWFIX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
FUSE 1.25A 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.42K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf