Vishay/Dale CW010133R0KE73
CW010133R0KE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW010133R0KE73
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 133 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW010133R0KE73.pdf
Availability of CW010133R0KE73
QUANTITY
CW010133R0KE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW010133R0KE73
Internal Part NumberEIS-CW010133R0KE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW010133R0KE73
Related LinksCW01013, CW010133R0KE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW010133R0KE73 Details Description
Related parts for CW010133R0KE73
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 1206 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL MULT 24-SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf