Vishay/Dale CW01015K00JE73
CW01015K00JE73 picture photo
Mfg. Part Number
CW01015K00JE73
Brief Description
RES 15K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01015K00JE73.pdf
Availability of CW01015K00JE73
QUANTITY
CW01015K00JE73 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01015K00JE73
Internal Part NumberEIS-CW01015K00JE73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01015K00JE73
Related LinksCW01015, CW01015K00JE73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01015K00JE73 Details Description
Related parts for CW01015K00JE73
RES SMD 1.5M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18K OHM 5% 150W datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf