Vishay/Dale CW01016R00KE733
CW01016R00KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW01016R00KE733
Brief Description
RES 16 OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW01016R00KE733.pdf
Availability of CW01016R00KE733
QUANTITY
CW01016R00KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01016R00KE733
Internal Part NumberEIS-CW01016R00KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01016R00KE733
Related LinksCW01016, CW01016R00KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01016R00KE733 Details Description
Related parts for CW01016R00KE733
CONN INTERFACE MODULE IDC 26POS datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH T/H&REF 28-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
BOARD UHF TRANSCEIVER 433MHZ datasheet.pdf
ANTENNA PCB GSM WCDMA datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 85-250V PANEL datasheet.pdf
161 ACT FOR SW-83161 R=90 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf