Vishay/Dale CW0101K200KE733
CW0101K200KE733 picture photo
Mfg. Part Number
CW0101K200KE733
Brief Description
RES 1.2K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0101K200KE733.pdf
Availability of CW0101K200KE733
QUANTITY
CW0101K200KE733 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0101K200KE733
Internal Part NumberEIS-CW0101K200KE733
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0101K200KE733
Related LinksCW0101K, CW0101K200KE733 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0101K200KE733 Details Description
Related parts for CW0101K200KE733
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.8GHZ 8SOIC datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 30mH T/H datasheet.pdf
CONN TERM WIRE PIN 16-14AWG datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 9A TO-220FM datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL OD 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf