Vishay/Dale CW01024K00JE123
CW01024K00JE123 picture photo
Mfg. Part Number
CW01024K00JE123
Brief Description
RES 24K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW01024K00JE123.pdf
Availability of CW01024K00JE123
QUANTITY
CW01024K00JE123 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW01024K00JE123
Internal Part NumberEIS-CW01024K00JE123
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW01024K00JE123
Related LinksCW01024, CW01024K00JE123 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW01024K00JE123 Details Description
Related parts for CW01024K00JE123
POLYSWITCH PTC RESET 3A 25.4MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 5KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
BOARD EVAL LOAD SWITCH NCP382 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
TANT CAP 10.0UF 10.0V 20% datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 2-ROWS-R datasheet.pdf
HAND-MASKER PAPER BLADE 6" datasheet.pdf